Голова НБУ вважає, що потрібно скасувати податок на доходи з депозитів

48
1 хвилина
Голова НБУ вважає, що потрібно скасувати податок на доходи з депозитів
Національний банк (НБУ) виступає за скасування податку на доходи з депозитів. Про це сказав голова НБУ Кирило Шевченко в інтерв'ю «Українській правді».

«Ми цього року виходили з ініціативою на уряд, щоб відмінити податок на доходи з депозитів. За всю історію незалежності України такого податку не було. Він був введений в 2014 році, коли ситуація з надходженнями була просто жахливою. Сьогодні цього вже немає, є досить стала дохідна база, і ми вважаємо, що можна відмінити цей податок», – заявив Шевченко

Він нагадав, що податок на доходи з депозитів має дві складових – це 18% ПДФО і 1,5% військового збору; про скасування військового збору не йдеться.

«А от прибрати 18% ПДФО, зважаючи на те, що депозитні ставки й так низькі, ми пропонували Міністерству фінансів і уряду в законі про бюджет. Це не було враховано. Наступного року ми будемо продовжувати роботу в цьому напрямку», – сказав голова НБУ.

Раніше Шевченко заявляв, що податок необхідно скасувати задля того, щоби повернути привабливість такого інвестиційного інструменту, як депозити.

Читайте також: Україна має отримати від грального бізнесу за наступний рік 7,5 мільярда гривень — Гетманцев
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...