Голова НБУ очікує подальшого зниження процентних ставок

507
1 хвилина
Голова НБУ очікує подальшого зниження процентних ставок
Глава Національного банку (НБУ) Кирило Шевченко сказав, що процентні ставки за кредитами і депозитами знижуватимуться, оскільки вони продовжать реагувати на червневе зниження облікової ставки центробанку до 6%. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Ми бачимо, що трансмісійний механізм щодо зниження ключової ставки ще не спрацював, і ми очікуємо подальшого зниження процентних ставок по депозитах. (...) Відповідним чином будуть реагувати і ставки по кредитах», — сказав Шевченко.

Також він зазначив, що в динаміці депозитних ставок вже спостерігаються деякі зрушення, зокрема за пів року за станом на 1 липня середньозважена ставка по депозитах бізнесу знизилася більш ніж на 5 процентних пункту (п.п.) — майже до 5,3%, а по депозитах домогосподарств — на 3,2 п.п., до 10,5%.

«З початку року ставки кредитування знижені. Середньозважена ставка за кредитами для бізнесу станом на кінець серпня становила 9% річних. Ставки по кредитах для фізосіб знижуються не так швидко, ми не бачимо там стрімкого зниження процентних ставок, але все ж воно є»,  — додав голова НБУ.

Читайте також: Україна піднялася у світовому рейтингу економічної свободи
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...