Гетьманцев анонсував банківський законопроєкт, за яким НБУ визначатиме економічні нормативи окремо для кожного банку

2058
1 хвилина
Гетьманцев анонсував банківський законопроєкт, за яким НБУ визначатиме економічні нормативи окремо для кожного банку
Глава парламентського комітету з питань фінансів, податкової й митної політики Данило Гетьманцев повідомив, що підписав новий банківський законопроєкт, який має бути зареєстрований у четвер. Про це він написав на своїй сторінці у фейсбуці.

Згідно з законопроєктом, Національний банк буде встановлювати розмір економічних нормативів індивідуально для кожного банку. Це буде залежати від ризикованості його діяльності.

Також зазначається, що з'являться нові вимоги до капіталу банку, щоб забезпечити його стабільність під час кризових періодів.

Крім того, законопроєктом посилюються вимоги до ради банку й системи внутрішнього контролю та управління ризиками.

Україна в рамках 18-місячної програми фінансування stand-by на $5 млрд взяла на себе зобов'язання внести зміни в закон про банківську діяльність, підготовлені спільно з МВФ і Світовим банком.

Зокрема, до кінця листопада 2020 року Україна планувала ввести вимоги для усунення прогалин щодо практик корпоративного управління в контексті рекомендацій Базельського Комітету 2015 по корпоративному управлінню для банків.

Крім цього, передбачалося створення умов для надання НБУ правових повноважень з калібрування вимог по капіталу і ліквідності на основі профілю ризику банку, а також посилення вимог з ліцензування та вимог до акціонерів банків.

Читайте також: Очільник Нацбанку назвав три питання, після розв'язання яких Україна отримає місію МВФ
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...