Фінустанови будуть розкривати реальну вартість кредитів до 5 000 грн

380
2 хвилини
Фінустанови будуть розкривати реальну вартість кредитів до 5 000 грн
Президент України підписав закон, який зобов’язує фінансові установи розкривати повну вартість кредитів, сумою менше мінімальної заробітної плати (5 000 грн – Mind) та строком до одного місяця. Про це повідомляється на сайті НБУ

«Через те, що вимоги до розкриття інформації не поширювалися на так звані мікрокредити, громадяни мали чимало проблем. Серед основних – нерозуміння повної вартості кредиту та санкцій у випадку прострочення, які могли потроїти чи навіть збільшити борг людини в десятки разів», – пояснює проблему очільниця Управління захисту прав споживачів фінансових послуг Національного банку Ольга Лобайчук.

Згідно з документом, фінансові установи будуть змушені вказувати реальну вартість кредиту для споживача, тобто річну процентну ставку. Закон забороняє вказувати відсоток на рівні 0 чи 0,01, який діє тільки на короткий пільговий період.

Договір мікрокредиту повинен буде містити повну інформацію про позику, а саме:

– повну процентну ставку,
– наявність додаткових та супутніх послуг,
– орієнтовну загальну вартість кредиту,
– графік платежів,
– інформацію про санкції у випадку прострочення.

Також цей закон установлює максимальну планку санкцій, які фінансова установа може нарахувати клієнтові у випадку прострочення виплат за кредитом. Штрафи не повинні перевищувати подвійної суми кредитів.

«Штраф може становити, наприклад, 2% від простроченого платежу в перший день прострочки й ще плюс 2% кожного наступного дня. До цього може додаватися пеня, наприклад, 1,5% від суми кредиту за кожен день прострочки. Після того, як закон набере чинності, з’явиться максимальна планка штрафів та пені – подвійна сума кредиту», – пояснює НБУ.

Водночас зазначається, що закон не стосується кредитів більших ніж мінімальна заробітна плата. Однак регулятор планує встановити вимоги для фінустанов, щоб ті розміщували характеристики кредитів на своїх сайтах.

Документ набере чинності через три місяці з дня його опублікування.

Читайте також: НБУ створив структуру, що буде контролювати ринок небанківських фінансових послуг
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...