
«Цей транш виплатили в межах угоди, у якій йшлося про незалежність центрального банку та економічні реформи. Якщо ж ці умови більше не чинні, то МВФ має сказати, аби Україна повернула отриману допомогу назад», — заявила Валерія Гонтарева.
За її словами, заяви МВФ та країн G7 про незалежність Національного банку перетворилися на «красиві гасла, які не мають реального впливу».
«Коли голова центрального банку йде у відставку, то не достатньо просто проголошувати заяви. Для того, аби зберегти результати пророблених нами реформ, МВФ має заявити, що не буде платити Україні подальших траншів в межах нового кредиту, якщо Зеленський не призначить нового голову НБУ, який зберігатиме результати реформ», — наголосила Гонтарева.
Ексочільниця Нацбанку додала, що політичний тиск на НБУ чинився і за часів її перебування на посаді голови українського центрального банку, однак останнім часом цей тиск став «нестерпним». Участь у тиску на Нацбанк, за словами Гонтаревої, брали як урядовці, так і депутати, особливо наближені до ексвласника ПриватБанку Ігоря Коломойського.
«На жаль, я припускаю, що новий очільник НБУ, якого призначить президент, буде лояльним до Зеленського та Коломойського. Хороші кандидати на цю посаду будуть протидіяти тому, аби Коломойський відновив контроль над ПриватБанком, однак погані кандидати — ні», — резюмувала Валерія Гонтарева.