Економічна турбулентність турбує людей більше, ніж коронавірус

230
4 хвилини
Економічна турбулентність турбує людей більше, ніж коронавірус
Європейська Бізнес Асоціація вже третій рік поспіль проводить опитування «Барометр щастя в Україні». Так у 2020 році 703 респонденти з інтернет-аудиторії оцінили власний рівень життя в Україні. 

82% опитаних – це мешканці Києва. 63% респондентів – люди віком від 26-40 років. Більшість опитаних є офісними працівниками – 55%.

Відповідаючи на питання, яке явище викликає у вас найбільший стрес, українці поставили на перше місце економічну ситуацію, на друге – політичну невизначеність, на третє – війну на Сході. Як бачимо, людей бентежить не стільки сама ситуація з коронавірусом, як її економічні наслідки.

Результати дослідження

Майже половина учасників опитування Барометр щастя в Україні задоволені своєю поточною роботою – 46%. При цьому 55% респондентів погоджуються, що їх рівень доходів є достатнім, натомість 45% вважають власний рівень доходів недостатнім для нормального життя. Водночас більшість опитаних зазначає, що вважають свій рівень доходів достатнім для однієї людини, проте за умови утримання дітей або літніх людей, або ж для здійснення великих покупок як-то машина чи квартира – він буде категорично недостатнім.

Переважна більшість, а саме 80% задовільно або ж позитивно оцінюють своє соціальне життя, хоча й скаржаться, що можливості дозвілля у регіонах набагато скромніші у порівнянні з великими містами, а також на брак часу для ведення повноцінного життя після роботи та фактичну відсутність work-life balance.

45% опитаних оцінили свій загальний досвід життя в Україні задовільно, 24% – позитивно, тоді як 31% не задоволені якістю життя в Україні. Найбільше людей турбує відчуття незахищеності та невпевненості в майбутньому, повільність змін, слабкість державних інституцій.

Оцінка системи освіти дещо погіршилася цього року та перемістилася з вищих у нижчі оцінки. Так, 50% повідомили про незадовільне ставлення до системи освіти в України. Ще 36% оцінюють її задовільно, і тільки 14% – позитивно. Серед основних нарікань – застарілі методики викладання, слабка технічна база, невідповідність реаліям сьогодення та потребам бізнесу.

Більшість опитаних, а саме 58% не задоволені станом системи охорони здоров’я, при цьому 42% оцінюють рівень медицини задовільно або ж позитивно. Водночас респонденти, які дали позитивну оцінку, здебільшого оцінювали свій досвід користування сервісами приватних медичних закладів.  

Екологічні проблеми також викликають значне занепокоєння у українців. Тільки 28% оцінюють екологічну ситуацію в Україні задовільно, тоді як 67% респондентів вважають її негативною. Учасники опитування вказують на відсутність державної стратегії у цьому напрямку, нераціональне користування природними ресурсами, відсутність екологічного контролю, проблему зі сміттям. 

Традиційно найгіршу оцінку отримав рівень безпеки в країні. Так, 67% респондентів не задоволені станом безпеки та почувають себе невпевнено щодо власного майбутнього. Здебільшого людей турбує політична та економічна невизначеність, війна на Сході України, неефективність правоохоронних органів. Ще 61% негативно оцінюють правове поле та регулювання в країні, зокрема щодо відсутності дискримінації та рівня демократичних свобод та рівня адміністративних послуг. Особливо багато нарікань стосовно адмінпослуг – користувачі чекають на осучаснення, діджиталізацію та підвищення якості державних сервісів.

  • Коментарі
Завантаження коментарів ...