Бюджету-2021 не вистачить на вакцинацію та лікування від COVID — НСЗУ

280
2 хвилини
Бюджету-2021 не вистачить на вакцинацію та лікування від COVID — НСЗУ
За умови виділення у Держбюджеті-2021 123 мільярдів на Програму медичних гарантій (ПМГ) не буде коштів на підвищення фінансування первинної ланки медичної допомоги та вакцинацію від COVID-19. Про це повідомили у Національній службі здоров'я України.

«У запропонованому бюджеті на 123 млрд на лікування пацієнтів з COVID-19 на весь рік передбачено лише 14,5 млрд грн. Зважаючи на динаміку захворюваності і зростання навантаженості на систему, вже у другому кварталі нам доведеться в десять разів зменшити видатки на лікування пацієнтів з COVID-19. І відмовитися від доплат лікарям за роботу з такими пацієнтами», — йдеться у повідомленні.

Також там зазначили, що для того, щоб подолати пандемію, потрібно закладати кошти не лише на лікування, а і на запобігання інфікуванню.

«Найбільш надійний метод — це вакцинація. У бюджеті обсягом 123 млрд у Програмі медичних гарантій 2021 недостатньо коштів для підвищення фінансування первинної ланки медичної допомоги та вакцинацію від COVID-19. Це питання національної безпеки. Уряди США, Німеччини на ще багатьох країн уже готуються до масштабного проєкту вакцинації. І з боку України буде відповідальним та виваженим кроком — виділити на це кошти та забезпечити громадян захистом від хвороби», — зазначили у службі.

Там підкреслили, що бюджет у 123 млрд не дозволить НСЗУ запровадити доплати за досягнення індикаторів якості для первинної та екстреної допомоги, що мали б відчути у першу чергу пацієнти.

«Також НСЗУ доведеться зменшити кількість послуг з ранньої діагностики раку, які держава оплатить пацієнтам. А онкологічні захворювання – серед лідерів в причинах смертності в Україні», — додали там.

Читайте також: Рада не візьметься за бюджет цього тижня, бо він надійшов із затримкою – Разумков
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...