Бюджет-2021 може бути недовиконаний – НБУ

923
1 хвилина
Бюджет-2021 може бути недовиконаний – НБУ
Попри усі доопрацювання державного бюджету на 2021 рік, все одно існує певний ризик його недовиконання в доходній частині.

Про це сказано у звіті Національного банку про фінансову стабільність в Україні.

«Бюджет на 2021 рік, попри певні доопрацювання, побудований на оптимістичних припущеннях. Через це існує ризик недоотримання доходів (у тому числі в частині перерахування прибутку НБУ), що може зажадати внесення коригувань», — зазначено у документі.

Окрім того, у Нацбанку бачать високі ризики зростання гарантованого державою боргу.

Так, у прийнятому бюджеті граничний обсяг надання державних гарантій встановлено в сумі до 88,7 млрд грн. Це більш ніж втричі перевищує ліміт, передбачений Бюджетним кодексом, і може призвести до істотних витрат за такими зобов'язаннями в наступних бюджетних періодах, наголошується у звіті.

«Значний дефіцит бюджету другий рік поспіль обумовлений необхідністю підтримки економіки в умовах пандемії. Для цього варто зробити фокус на цільових і відносно невеликих за обсягом програмах підтримки населення і бізнесу — наданні компенсацій малому і середньому бізнесу, портфельних гарантій, доступних кредитів за програмою 5-7-9», — повідомили в Нацбанку.

Читайте також: Зеленський створив Раду з питань сприяння розвитку малого підприємництва
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...