Бізнес попередили про штрафи за відмову від української мови з 16 січня

62
1 хвилина
Бізнес попередили про штрафи за відмову від української мови з 16 січня
За порушення законодавства щодо української мови з 16 січня у сфері обслуговування передбачені штрафи - до 6,8 тисячі гривень, які можуть бити не так по кишенях бізнесу, як по репутації.

Про це заявив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, передає УНН з посиланням на пресслужбу мовного омбудсмена.

Так, Кремінь зустрівся з представниками Європейської Бізнес Асоціації, де сторони обговорили нове законодавство. Він зауважив, що за порушення відповідних норм бізнесом закон передбачає штрафні санкції.

«Секретаріат Уповноваженого може здійснювати позапланові заходи контролю щодо порушень мовного закону. Якщо такі порушення протягом року будуть повторюватися і мати системний характер, ми маємо право накладати штраф. Здавалося б, комусь ця сума невелика (від 5100 до 6800 грн), але вона буде бити не стільки по кишенях бізнесу, скільки — по репутації. А це якраз те, що напрацьовується роками», — наголосив Кремінь.

Окрім того, він зауважив, що головним завдання є «не штрафувати, а максимально допомогти сфері обслуговування підготуватися до 16 січня 2021 року, провести інформаційну й роз’яснювальну роботу».

«І у цьому ми хотіли б бачити представників бізнесу нашими партнерами», — підкреслив Кремінь.

Читайте також: Близько 450 млн грн у 2021 буде спрямовано на закупівлю шкільних автобусів
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...