58% працівників не проти продовжувати роботу віддалено

544
2 хвилини
58% працівників не проти продовжувати роботу віддалено
54% роботодавців перевели роботу своїх бізнесів на віддалену або частково віддалену зайнятість, лише 18% працівників повернулися до звичних робочих місць під час адаптивного карантину.

Про це свідчать результати опитування, проведеного серед користувачів онлайн-майданчику OLX, повідомили у компанії.

Під час карантинних обмежень 54% компаній почали працювати віддалено або частково віддалено, а 46% не змінили формат роботи. При цьому 48% малого та 42% середнього бізнесу не змінювали організацію роботи з початком карантину, водночас серед великого бізнесу цей відсоток становить 37%.

Деякі роботодавці оцінили роботу поза офісом — 23% хочуть, аби в їхніх компаніях і надалі працювали віддалено, а 32% прагнуть поєднання віддаленої та офісної роботи. 45% все ж хочуть повернутись до звичного формату організації праці.

У більшості карантинні обмеження не вплинули на заробітну плату — 57% роботодавців не зменшували оплату своїм працівникам під час карантину, і лише 7% розповіли, що мали скоротити її на більш ніж 50%.

Зі стартом карантинних обмежень формат організації роботи змінився у 60% працівників, а майже 8% опитаних втратили роботу. З тих, хто змінив формат праці, 28% почали працювати віддалено, ще приблизно 18% — частково віддалено, а 47% продовжили свою працю на звичному робочому місці.

При цьому є сфери, де працівники найчастіше говорили про зміну формату організації роботи — освіта (88% опитаних зазначили, що у них змінився формат зайнятості), туризм (80%), бари та ресторани (76%), банки та фінанси (69%), краса та спорт (67%).

Якщо ж говорити про заробіток працівників — у 53% він не змінився під час карантину. Майже 44% опитаних заявили про його зменшення, а ще 3% — про збільшення.

Результати дослідження OLX показали, що є сфери, у яких найбільш помітне скорочення заробітних плат — серед них туризм і розваги (82% відмічають падіння заробітку), краса та спорт (77%), бари та ресторани (66%), нерухомість (59%) і торгівля (57%).

У понад половини респондентів (56%) перехід на віддалену роботу не вплинув на ефективність; 31% опитаних почали працювати менш ефективно, і лише 13% помітили, що віддалена зайнятість сприяє більшій плідності роботи.

Половині опитаних працівників роботодавці не допомагали з переходом на віддалену роботу впродовж старту карантину, вони організовували все самостійно. 14% відповіли, що роботодавці забезпечили їх необхідними інструментами, а у 33% вони слідкували, аби всім працівникам було зрозуміло, як нині відбуваються робочі процеси.

Читайте також: Рада підтримала у першому читанні створення Бюро економічної безпеки

  • Коментарі
Завантаження коментарів ...