Короткий огляд книги: Еріх Марія Ремарк, «Три товариші»

6583
3 хвилини

Окрім великих книжних добірок, ми вирішили, хоча б іноді, детальніше розповідати про книги та авторів. У новій рубриці «Короткий огляд книги», ми будемо суб’єктивно та без спойлерів розповідати про письменників, що вам вже добре знайомі та знайомити з новими. Сьогодні розмірковуємо, чому варто згадати про Ремарка та його класичні твори. Поїхали!Зазвичай у сюжетів Ремарка проста формула: кохання, алкоголь, біженці, війна та драма. Але всупереч цим «штампам», кожна його книга — маленький шедевр. Це трагедія на фоні непростих часів, що наповнює серце почуттями, смутком та коханням. У кожній книзі автора є головний герой, що живе в страху, багато п’є, розповідає про тяжке минуле й зустрічає свою любов. Якщо вам до вподоби серйозні, трагічні історії про людські почуття на тлі війни — Ремарк ваш автор. Його любов завжди на межі, його головний герой — завжди в проблемах. Але, як ми вже говорили, кожна історія дійсно чіпляє за живе та все ж дає легку надію на світле майбутнє.

Що варто прочитати (або перечитати) у класичного автора? Тут так багато претендентів, що хочеться порадити усі! Але ми трохи поміркували, ввімкнули свою стриманість та зупинитися на одній — «Три товариші». Найвідоміша книга автора, що ідеально підійде для «початківців».

Про сюжет:

Три товариші — відмінна книга, якщо ви не сильно любите «класичного» Ремарка або не знали, з якого боку підійти до його масивних творів. У ній ще немає тієї депресивності, яка з’явиться в інших книгах, але вже є наші улюблені теми: алкоголь, любовна лінія і драма. Але все це подається під іншим соусом: просто, зворушливо, захопливо, без рефлексії. І з надією, а це найрідше трапляється у цього автора. Не цинізм в сторону політики, війни, не розпач, а саме щось світле. Але майте на увазі, драма у Ремарка — це раптовість, різкість і такий життєвий трагізм, який згодом не стирається з пам’яті. «Три товариші» не про відчай та біль, вона захоплює, вона десь засмучує, десь дивує, навіть викликає легку посмішку. Загалом — це вихоплена історія з життя трьох друзів, з їх рутиною, характерами, думками й, звичайно, коханням усього життя.

Анотацію не додаємо, бо вона відверто погана. Вона вводить в оману та налаштовує на зовсім інший настрій і сюжет. Вам, навіть, може здатися, що це звичайний дамський романчик. Так, ось настільки вона солодкава. Як і навіщо видавець вирішив стиснути важкий, монументальний твір про повоєнний час у щось на кшталт «Найкрасивіший в XX столітті роман про кохання… Найпривабливіший в XX столітті роман про дружбу…»? Це, звичайно, риторичне питання, бо ми не уявляємо.


До зустрічі, книжкові друзі. Читайте хороші книги! Якщо ж ви більше по кіно, звертаємо вашу увагу на наш попередній матеріал: Одна любов на все життя: 5 незвичайних фільмів до 14 лютого.
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...