7 коротких книжок для тих, кому ніколи читати

164
4 хвилини
7 коротких книжок для тих, кому ніколи читати

Так багато книг, так мало часу! Зібрали для вас добірку коротких книжок, які можна прочитати дорогою на роботу або ж за один спокійний вечір вдома. Обов’язкова умова — усі книжки до 300 сторінок. 10 коротких книг і 10 коротеньких пояснень, чому вони варті вашої уваги. Поїхали!Дж. Д. Селінджер, «Ловець у житі»

(217 сторінок)

Класична американська література, яка завжди актуальна. Книга, що була заборонена з 1961 до 1982 року у школах і бібліотеках США. А згодом асоціювалась у публіки із вбивцею Джона Леннона. Що ж у сюжеті? Роман написаний від імені шістнадцятирічного Холдена Колфілда, розповідає нам тонку історію прощання із дитинством однієї конкретної людини.

Сюзан Хінтон, «Бійцівські рибки»

(88 сторінок)

Коротка та захоплива історія про 60-і роки Америки. Незважаючи на те, що це повість для підлітків, сюжет підіймає дорослі питання — нерівність соціальної забезпеченості, бідність, причини утворення вуличних банд.

Расті-Джеймс зустрічає свого старого друга Стіва Хейса. Минуло п’ять років із того часу, як вони востаннє бачились. Стів навчається в коледжі, а Расті нещодавно вийшов із виправної установи. Після розмови зі Стівом Расті починає згадувати себе в 14 років: як він мрія стати членом банди, постійні бійки, свого батька та, як він мріяв стати таким же крутим, як «Мотоцикліст».Джордж Орвелл, «Колгосп тварин»

(108 сторінок)

Ще одна класика, до якої приємно час від часу повертатись. Отже, як типово для Орвелла, це повість-антиутопія. Сатирична, філософська, повчальна історія про те, як на звичайній фермі починається тоталітарний режим. За словами Орвелла, у цій байці «зображені події, що призвели до революції 1917 року в Росії, а потім до сталінської епохи Радянського Союзу».

Паола Перетті, «Відстань між мною й черешневим деревом»

(163 сторінки)

Мафальді дев'ять років, і скоро їй загрожує повна сліпота. Їй страшно опинитися в темряві, тому вона веде щоденник, де записує, що більше не зможе робити, наприклад, рахувати зірки, грати у футбол із хлопчаками або забиратися на черешню в шкільному дворі. Сумна і зворушлива книга, але не про біль та відчай. А про силу, любов до життя, про підтримку рідних та про міцну дружбу.


Ернест Гемінґвей, «Старий і море»

(84 сторінки)

Головний герой історії старий рибалка, на ім'я Сантьяго, який живе на узбережжі Куби. Його кращі роки вже давно позаду, грошей практично немає, з майна тільки простенький будинок із ліжечком, та човен, у якому він виходить в море. Класична повість Гемінґвея про силу волі, наполегливість, боротьбу за життя.

Луїс Сепульведа, «Старий, який читав романи про кохання»

(156 сторінок)

Як написав один із читачів «Ця книга з тих, які привертають увагу своєю назвою, а потім із перших рядків змушують геть про неї забути. Тому що назва не говорить про цю книгу абсолютно нічого, і водночас говорить про неї все».

Сюжет розповідає нам про Антоніо Хосе Болівара, мудреця, що не уживається зі своїм племенем та знаходить розраду в читанні любовних романів. Протягом книги ми все глибше занурюємося в історію горя й радощів, історію випробувань, історію прийняття цього світу і свого місця в ньому, історію безмежної свободи.

Саяка Мурата, «Дівчина з крамнички»

(108 сторінок)

Мініатюрна історія від японської авторки Саяка Мурата. Головна героїня, Кейко Фурукура, усім навколо здається дивною: живе одна, не хоче заміж і все життя працює в комбіні — мінімаркеті, де знає й любить кожен товар і кожну полицю. І коли в її житті з’являється він, усі полегшено зітхають. Бо тепер Кейко нарешті стане «нормальною». Її вибір простий: жити для інших або для самої себе… У своєму романі Мурата досліджує важливість таких звичних понять, як «нормальне життя», «соціальний успіх». А також, ставить нам важке питання: «Наскільки ж тонка лінія між стигматизацією та турботою?».Ще більше ідей можна знайти тут:

  • Коментарі
Завантаження коментарів ...