Правило 30 днів: швидкий спосіб протистояти імпульсивним покупкам

5672
2 хвилини
Уявімо, що ви вирішили витрачати в цьому місяці трохи менше, а потім випадково відкрили сайт з одягом — і понеслось. Або ж ви зайшли в супермаркет, щоби купити хліб, а несете додому два важезні пакети. Це прості приклади того, що ви здійснюєте імпульсивні покупки, забуваючи про все на світі, особливо про якийсь там нудний бюджет.

US Dollar Bills

За визначенням видання Economic Times, імпульсивна покупка — це тенденція клієнта купувати товари та послуги без попереднього планування. Зазвичай людина приймає рішення про спонтанну покупку під впливом емоцій та почуттів. Така споживацька поведінка базується лише на ірраціональному мисленні. Тому маркетологи використовують «імпульсивну» поведінку клієнтів, щоби збільшити продажі певних товарів.

Якщо вам набридло витрачати гроші на непотрібні речі, а потім про це жалкувати, то є просте та дієве рішення — Правило 30 днів. Правило каже, що ті гроші, які ви збираєтеся витратити на щось красиве та непотрібне, потрібно перевести на депозит.

Якщо ж після 30-денного терміну вам усе ще хочеться придбати ті кросівки — купляйте. У будь-якому випадку ця сума залишиться на вашому ощадному рахунку або ж піде на створення фінансової подушки безпеки. Такий спосіб на регулярній основі допоможе вам більше заощаджувати та навчитися контролювати свої імпульси.

Як це працює?

Це правило коригує ваші споживчі звички та допомагає контролювати мозок у бажанні отримати миттєве задоволення від придбання непотрібних речей. Ви поступово привчаєте себе до відкладання таких придбань на потім, а згодом вчитесь більш усвідомлено ставитися до витрат.

Людині потрібно приблизно 2 місяці, щоби гарні звички стали автоматичними. Тому найважливіше — це намагатися використовувати «Правило 30» на практиці. Ставте собі цілі (наприклад, назбирати 200 доларів на депозиті), відстежуйте свої заощадження за місяць, записуйте від скількох імпульсів вам вдалося відбитись. Розказуйте про «Правило 30 днів» своїм друзям, щоби спробувати разом, а потім порівняти, хто краще протистоїть імпульсивним покупкам.


Якщо це правило вам здається занадто простим, спробуйте метод 50–30–20 та почитайте наш матеріал про економію — Карти, гроші, два кредити: як почати економити.

  • Коментарі
Завантаження коментарів ...